Lineup 2017

LIVE on STAGE



● AJJA (Peak Records) CH
http://www.peakrec.com/artists/artists.html

● Shidapu (Zion 604 Records) - ISR
https://www.facebook.com/Shidapu.Roy/?fref=ts

● Stereoxide (PsynOpticz) - CH
https://soundcloud.com/stereoxide

● Vertex (TesseracT Studio) - SER
https://soundcloud.com/vertexx

● Tezla (Prog on Syndicate) - CH
https://soundcloud.com/tezlamusic

● Ticon (Iboga Records) - DK
https://soundcloud.com/ticon

● XV Kilist (Spintwist Records) - CH
https://soundcloud.com/xvkilist

● Frechbax (Electric Power Pole Records) - CH
https://soundcloud.com/frechbax

● Stoertebeker (Technogsis) - CH
https://soundcloud.com/stoertebeker-music

● Chipe (Triptonite Records) - CH
https://soundcloud.com/chipe-1

● Rücksicht & Lovegun (Triptonite Rec../ Human Revolution) - CH
https://soundcloud.com/r-cksicht

-❂❂❂- Electronic Concert -❂❂❂-
● Midnight Jam Group - CH
https://www.facebook.com/midnightjamgroup/

 

          DJ's        


● Shane Gobi (Alchemy Records) - UK
https://soundcloud.com/shane-gobi

● Ajanix (24/7 Records) - CH
https://soundcloud.com/dj-ajanix

● InfX Madhupatra (Aphonix Records) - CH
https://soundcloud.com/infxmadhupatra

● Face Design (Prog on Syndicate) - CH
https://soundcloud.com/facedesign

● Cämix (Savva Records) - CH
https://soundcloud.com/caemix

● Spirit (Höngger Clan) - CH


● NYAH (Höngger Clan) - CH
https://soundcloud.com/nyahsfx

● Dani W (DNA Rec. / Crazy People) - CH
https://www.facebook.com/dj.dani.w/?fref=ts

● Bassforscher (Spintwist Records) - DE

● Silas D. & Beatwitch (Robots&monsters/Klangwelt7) - CH

Timetable

Timetable Aktionshalle

21:00 Midnight Jam Group Live
23:00 Face Design
01:00 Prayer for peace
01:15 Puja
01:30 Ajanix
03:00 AJJA Live
04:00 Stereoxide Live
05:00 Shidapu Live
06:00 InfX Madhupatra
07:30 Shane Gobi
09:00 Ticon Live
10:00 XV Kilist Live
11:00 End

 

Timetable Clubraum

22:00 Silas D & Beatwitch
23:30 Spirit
01:00 Prayer for peace
01:05 Chipe Live
02:15 Rücksicht & Lovegun Live
03:15 Cämix
04:45 Vertex Live
06:15 Bassforscher
07:45 Tezla Live
09:00 Dani W
11:00 Nyah
12:30 Frechbax Live
13:45 Stoertebeker Live
15:15 End